Pokazy tańca brzucha Elmas i z Zespołem

zobacz więcej zdjęć...

 

                           SZKOŁA TAŃCA ORIENTALNEGO ELMAS


Tribal Belly Dance
, dzielimy na:
-American Tribal Style (ATS)
-Tribal Fusion.
Jego początki sięgają lat 70. dwudziestego wieku.
Pierwszymi tancerkami ą były Jamila Salimpour, Masha Archer (Bal Anat), Carolena Nericcio (FatChanceBellyDance).

American Tribal Style, jest stylem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych, a stworzony został
przez Carolenę Nericcio (FatChanceBellyDance).

  ATS- American Tribal Style polega na zbiorowej improwizacji, wzbudza w kobietach więź uczy  porozumienia bez słów. Grupie przewodzi liderka , grupa poznaje ruchy by móc współpracować z liderką.

Tribal Fusion  najmłodsza odmiana tańca to połączenie ATS czerpią inspiracje z klasycznego tańca orientalnego (płynność ruchów, imponująca izolacja poszczególnych partii ciała - klatki piersiowej, brzucha, bioder), flamenco (silna, "wojownicza" postawa tancerki), tańca indyjskiego, współczesnego i wielu innych.
W przeciwieństwie do ATS Tribal fusion  bazuje na choreografii.
charakteryzuje się szczególną formą ekspresji i filozofii. Istnieje powiedzenie, iż tancerka klasycznego tańca orientalnego (radosna, porywająca muzyka, żywa mimika tańczącej,
nawiązywanie kontaktu z publicznością) zdaje się mówić podczas tańca: "Patrz na mnie, tańczę dla Ciebie!", podczas gdy tancerka tribalu, zarówno ATSu jak i Tribal Fusion, wyraża postawę: "Możesz patrzeć, ale tańczę dla samej siebie". Tancerki tego tańca emanują siłą i dumą poprzez postawę z charakterystycznym wysokim trzymaniem ramion.

Tribal ma zdrowotny  wpływ zarówno na psychikę, jak i ciało tancerek wzmacniając i wysmuklając sylwetkę. W szczególności rozwija się technikę izolacji części ciała.

Zapisy
CENTRUM MIASTA UL. WIERZBOWA 15 S. 49

TRIBAL  FUSION
piątki 19.00-20.00 

Przed  przyjściem na zajęcia wymagane zapisanie się telefonicznie bądź meilowo
600815454
elmas1@o2.pl