Pokazy tańca brzucha Elmas i z Zespołem

zobacz więcej zdjęć...

 POKAZY TAŃCA BRZUCHA ELMAS
             
Taniec Brzucha (Belly Dance) inaczej Raks Sharki Taniec Orientalny jest jednym z najstarszych tańców świata i wywodzi się najprawdopodobniej z Egiptu. Początkowo tańczony w świątyniach na cześć bogiń Hathor, Baset i innych. Wtedy był tańcem rytualnym, który łączył to co boskie z tym co ziemskie. Pod wpływem zmian historycznych przechodził swoistą ewolucję, stał się bardziej powszechny i chętnie tańczony przez kobiety arabskie w domach, na uroczystościach zaślubin, a także przy narodzinach dziecka. Zyskał również miano tańca uwodzenia.
                                                      
  POKAZY TAŃCA BRZUCHA ELMAS
            Taniec brzucha jest efektowny, kokieteryjny i kobiecy. Przekazuje radość, wyzwala pozytywną energię, pozwala cieszyć się swoim ciałem. Tancerka wyraża w nim swój potencjał, kreatywność i niepowtarzalność. Belly Dance bazuje na ruchach brzucha, bioder i klatki piersiowej. Ważną rolę odgrywają subtelne ruchy rąk i przyciągający wzrok. Tancerka wykonuje wężowe ruchy, które uspokajają i wyciszają. Jest to forma medytacji w której ciało jest przekaźnikiem energii. Taniec ten korzystnie wpływa na sylwetkę modeluję ją, wyszczupla talię, wzmacnia kręgosłup i usprawnia całe ciało.

                                    
                                              
 

Taniec orientalny jest niezwykle kobiecy,  korzystnie wpływa na ciało, wzmacnia mięśnie,  uelastycznia stawy, poprawia kondycję, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej. Już po kilku pierwszych zajęciach odczujesz że ładniej się poruszasz, a poza tym przekonasz się, że już można zatańczyć. Belly dance jest dla każdej kobiety w różnym wieku.

Jak się ubrać na zajęcia z tańca brzucha? Ćwiczymy w luźnych spodniach do tego krótka bluzka odsłaniająca brzuch, biodra przepasujemy chustą.
Tańczymy na boso lub w baletkach.


             
PROFESJONALNE  POKAZY TAŃCA               ORIENTALNEGO  ELMAS